Zelené čaje – na jaké pozice se dá dostat s minimálním SEO – 5

Poslední článek o zelených čajích jsem psal v červenci, od kterého jsem na web vůbec nesáhl. I tak začal měsíc od měsíce generovat více návštěvnosti. To by se dalo vysvětlit tím, že SEO je opravdu dlouhodobá záležitost a chvíli trvá, než se vše propočítá a propíše. Částečně to nahání Seznam, kterému vše trvá o něco více a druhá věc je, že Google měl celkem dost zásahů do algoritmů. Možná i díky tomu web zaznamenal zlepšování pozic a tím také zvýšení návštěvnosti.

Ještě více obsahu

Toto mě celkem namotivovalo a udělal jsem si trochu hlubší analýzu klíčových slov. Tentokrát jsem se zaměřil primárně na longtaily (např. Jak pěstovat zelený čaj nebo Proč pít zelený čaj) a také klíčová slova, která mají minimální hledanost. Cílem je ještě více navýšit obsah a tím si upevnit autoritu v oboru zelených čajů. Protože jsem trochu hledal i po internetu, není vlastně žádná velká konkurence. Ostatní weby se věnují primárně produktům a blog příliš neřeší, takže mám celkem dost prostoru.

I další postupy považuji za minimální SEO. Technicky jsem zatím nedělal ani žádné zpětné odkazy (mimo tohoto blogu) a řeším opravdu jen technické SEO a generování nového obsahu. Do teď jsem měl na blogu 29 článků + nějaké ty stránky a kategorie. Dalších 26 článků jsem si nechal připravit mými copywritery, které nechám vypublikovat v příštích 26 dnech. Jsem zvědavý, jak zareaguje Google na toto, protože řeší i generování nového obsahu, proto jsou magazíny a zprávy často na prvních pozicích.

Aktuálně slušná místa

Celkem se mi chytl článek o Matcha čaj nežádoucí účinky a matcha tea recenze, které mi generují novou návštěvnost. I řada dalších klíčových slov vypadá dobře a pravidelně roste. Uvidíme, jak dlouho to půjde – nejspíše do dalších vážnějších updatů algoritmů. Jakmile budu mít více času na projekt, mám řadu plánů, jak ještě více zvýšit autoritu a zlepšení také obrázkového SEO. Vše mám potvrzeno tvrdými daty ze search console.

Nasazení PPC zatím odkládám, primárně chci využít všech možných technik SEO. Spíše přemýšlím, že bych zkusil drobný linkbuilding a založení sociálních sítí, zda to bude mít další efekt.